ELVİS’siz geçen 40.Sene

ELVİS’siz geçen 40.Sene

elvis-funeral

KRAL ÖLÜMÜNÜN 40.SENESİNDE ANILIYOR

Biz Elvis hayranları olarak her ne kadar her günümüz, her anımız hala onunla geçiyor olsa da, hala aşklarımız da, hüzünlerimiz de onun şarkıları bize eşlik ediyorsa da kabul etmemiz gerekiyor ki Elvis Presley’nin bizimle olmadığı 40.seneyedeyiz.

Zaman gerçekten çabuk geçiyor. Kendi Elvis hayranlık geçmişimi ve yaşımı ele alarak söyleyebilirim ki, Elvis’in ölümünün 15. yıl dönümünü zamanın gazete ve mecmualarından okuduğum günler dün gibi hatırımda.

Ve Bugün 40.sene.  Düşünün ki,  onun öldüğü günü hatırlayan hatta  1956’da, ilk parladığı seneden itibaren onun hayranı olan insanlar bugün 40. ölüm yıl dönümünde tekrar onu anacaklar. 40 yıldır değişmeyen bir rituel olarak , imkanı olan şanslı hayranları şu anda müze olan mustakil evi Graceland’da düzenlenen anma etkinliklerine katılacaklar.

Dünya’dan nice büyük yıldızlar geldi geçti, fakat Elvis istisnasız hepsinin öncüsü olduğu için müzik tarihinde her zaman müstesna bir yere sahip olacak. Şu bir kesin ki, Elvis’in olmadığı bir müzik tarihi yazılamayacağı gibi aslında sosyal bir 20.yy analizi dahi yapılamaz.

Ölümünden sonra onun hatırası için yapılan en güzel şarkıların birisinde milyonlarca hayranın hislerini ne güzel anlatılmıştı Danny Mirror aslında :

I remember Elvis Presley
Lord, how I love to hear him sing!
So I’ll adore him just forever
For he’s the one and only king

Türkiye’nin Elvis Presley Fan Kulübü’nün web sitesinden kulüp üyeliği yapabilirsiniz. www.elvisturkiye.com 

 

elvis-funeral

Kral ölümünden sonra dahi milyonlarca yeni hayrana sahip oldu.

Oldies DJ Mete Takip Etmek İçin: f/oldiesdjmete - i/oldiesdjmete Paylaşımlarım için OldiesRadyo: f/oldiesradyo