Biyografi

Biyografi

12 Şubat 1981 senesinde İstanbul, Kadıköy’de dünyaya geldim. Müziğe ilgim 5 yaşımda başladı. Evdeki kasetleri kurcalayıp teybe koymak en büyük mutluluktu benim için. Özellikle evde 1970’lerin karışık hit şarkılarının olduğu bir kasedi hergün dinleye dinleye bir müzik zevki oluşmaya başlamıştı bende. İlkokul günleri, Kaoma grubunun Lambada ile ortalığı kasıp kavurduğu günler… Evimize o kasedin ilk defa girdiği gün bana yaşattığı heyecanı unutmam mümkün mü? Hatırlamak lazım ki sene 1988 ya da 1989.

İnternet, MP3, download kavramlarının hayatımıza girmesine henüz 15 seneye yakın zaman var. Yani istediğiniz her şarkıyı her an elde edemediğiniz zamanlar. Radyoda bir şarkı isteyipte çalınmasının büyük mutluluk olduğu zamanlar. Bu arada Türkiye’de özel Radyo furyası 1992’de başladı. Bunu da hatırlatayım.

İlkokul senelerimin sonunda 1990 itibari ile artık yepyeni bir dönem, 90’lar diyeceğimiz periyod başlamıştı. Türkçe Pop’un inanılmaz yükselişi ve genç pop şarkıcıları bir dönem beni de etkiledi elbet.

Ortaokul senelerimle beraber Elvis Presley‘nin şarkılarına duyduğum ilgi de günden güne artmaya başlamıştı. Küçük yaşlarda evde bulunan bir “Tribute” albümünü uzun süre dinledikten sonra babamın da yönlendirmesi ile Elvis’in kasetlerini almaya ve her gün defalarca şarkılarını dinlemeye başladım. Zamanla evdeki Elvis albümlerimin sayısı da günden güne artıyordu. Sadece kaset ve albümlerim mi? Posterleri, kitapları, vidyoları ve ona ait olan her şeyi o zamanki harçlıklarımla  toplamaya başladım. Tabii doğal olarak birçok sınıf arkadaşımı da Elvis’e yönlendirerek onları da Elvis hayranı yapmamla beraber kendi aramızda bir “Elvis Love Club” kurduk. 15 yaşındaki öğrencilerin böyle bir faaliyete girmesi, yurtdışındaki Elvis Fan Klüpleri ile yazışmaları, o kulüplerden hediyeler almaları okuldaki öğretmenlerimizin hoşuna gitmişti, bunu açıkça belirtiyorlardı.

Bir süre sonra Elvis Presley tutkumun yanına; Beatles, Rolling Stones, Queen, Abba  gibi gruplarla da ilgilendim. Bunlar içerisinde özellikle Beatles hayatımda çok önemli yer tutan gruptur. En yakın birkaç arkadaşımın da çok sıkı Beatles hayranı da olması, Elvis’ten sonra Beatles’ı da kolayca keşfetmeme neden oldu.

Lise yılları… (1997-1999), çoğu insanın arabalara ve kıyafetlere ilgi duyduğu o dönem, ben yine müzikle iç içe 1980’li yılların gruplarını dinliyordum. Artık kasetten CD’ye geçmiştim ve sevdiğim grupların CD’lerini topluyordum. Lise yıllarım 80’ler pop ve disko müzikleriyle geçti ama daha sonra ki dönemde 80’ler Rock müziğinin, Pop müzikten çok daha keyifli olduğunu anlayacaktım…